23 Ocak 2014 Perşembe

FETULLAH’IN ANKARA’DAKİ HİLAFET SARAYI


FETULLAH’IN ANKARA’DAKİ HİLAFET SARAYI

Pensilvanya'da yaşayan Gülen'in, Türkiye'ye getirileceği iddia edildi. Ruhsatı Akın İpek'e ait olan Ankara'da 14 bin metrekarelik alanda yapılan inşaati Gülen'in kalacağı yer olduğu ifade ediliyor.
Takvim gazetesinden Hayrettin Bektaş'ın haberi şöyle:
"Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nin İncek semtinde bir inşaat yapılmaya başlandı. Sessiz sedasız 15 dönümlük arazi üzerinde başlayan çalışmalar ilk başta çok da dikkat çekmedi. Bin 100 rakımda bulunan ve Ankara'nın en yüksek noktası sayılan bölgede Koza Holding'in sahibi işadamı Akın İpek'in annesi için yaptırdığı okulla ilgisi olabileceği ise, hızla yükselen yapının kapısına "İpek Çiftliği" tabelasının konmasıyla anlaşıldı. İnşaatın yapıldığı bölge olan İncek semti, ODTÜ ormanlığına yakın bölgede, Çankaya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha yüksekte, şu anda Ankara'da imara açık en yüksek noktada bulunmasıyla iyice dikkat çekti. 

DİPLOMATİK MERKEZ RUHSATI 
Yapının kapısında 'İpek Çiftliği' yazsa da 1 Ekim 2013 tarihinde Gölbaşı Belediye İmar Müdürlüğü'nden alınan V sınıfı A grubu inşaat ruhsatı, buranın bir çiftlik değil, ancak bir diplomatik merkez, ya da saray olabileceği ihtimalini güçlendirdi. Çünkü V-A ruhsatı maliyeti yüksek, büyükelçilik ve vali konaklarına özel veriliyordu. Etrafı duvarla çevrili inşaatı 24 saat boyunca 5 ayrı kulübede bulunan güvenlikçilerin koruması da sarayın önemli biri için yapıldığı izlenimini güçlendirdi.
BUGÜN'ÜN SARAYLISI 
Koza-İpek Holding'e ait inşaat, Bugün Gazetesi ve televizyonun da sahibi olan Akın İpek'e aitti. İpek ise bu sarayı 'Bir tebessümü için dünyaları feda ederim' dediği Fethullah Gülen için yaptırıyordu. Sarayın bulunduğu arazinin içinde, Kanaltürk televizyonunun de sahibi olan, altın işletmecisi Akın İpek'e ait önceden yapılmış bir villa da bulunuyor. Akın İpek'in, villanın yapımıyla yakından ilgilendiği, Koza İpek Holding yetkililerinin de sık sık buraya gelerek, inşaatla ilgili gelişmeleri izledikleri belirtildi. İddialara göre paralel yapı, Ülke yönetimi ele geçirildikten sonra Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesi planlandı. Gülen bir devlet başkanı edasıyla bu sarayda yaşayacaktı."

Odatv.com    
http://www.odatv.com/n.php?n=yandas-gazete-gulen-icin-nereyi-adres-gosterdi-2301141200

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=522383761201807&set=a.119966268110227.21113.100002905645532&type=1&theater