2 Ekim 2013 Çarşamba

ESKİŞEHİR VALİSİ'NDEN RADİKAL MUHABİRİNE NEFRET DOLU SÖZLERESKİŞEHİR VALİSİ'NDEN RADİKAL MUHABİRİNE NEFRET DOLU SÖZLER

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın resmi e-posta adresinden, Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz’a gönderildiği e-mail infiale neden oldu. 


‘Yerin altı da var’
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın resmi mail adresinden, Eskişehir’deki gezi eylemlerinde dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasının il dışında görülmesi yönünde görüş belirtmesini haberleştiren Radikal muhabiri İsmail Saymaz’a dün sabah saat 03.56’da bir mail gönderildiği iddia edildi. Vali Tuna’nın adresinden gazeteci İsmail Saymaz’a gönderilen mailde ağır sözler yer aldı. Gönderilen mailde, Vali Tuna’nın bir TV kanalında göstericiler için sarf ettiği ‘Birbirlerini dövdüler’ ifadesinin İsmail Saymaz tarafından çarpıtıldığını iddia edilerek, “Her fırsatta alçaklıkla bunu tekrar ediyorsun. Müebbet bile sizi kesmez. Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin. Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz” sözleri yer aldı.

"Ben yazmadım" dedi

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz’a atılan ve tehdit cümleleri içeren mail ile ilgili “Mail adresi bana ait. Ancak maili ben yazmadım” dedi. Tataristan’da bulunan Vali Tuna yaptığı açıklamada da “Gönderilen mail adresi bana ait. Ancak o maili bizzat ben yazmadım. Mailde yazılanların bir bölümüne katılıyorum. Doğru ifadeler. Söz konusu muhabir sürekli bir şeyleri çarpıtarak yanlış yönlendirmeler yapıyordu. Mail üzerinde de aynı şeyi yapmış. Dediğim gibi maili ben yazmadım. Yurt dışındayım. Eskişehir’e döndükten sonra inceleteceğim” ifadelerini kullandı. Radikal Gazetesi ise Tataristan’da resmi bir ziyarette bulunan Vali Tuna’nın korumasına ulaşarak, e-mailin Tuna tarafından gönderilip gönderilmediğini sordu. Vali Tuna’nın koruması aracılığıyla, e-maili kendisinin gönderdiğini bildirdiği öne sürüldü.

İŞTE O MAİL:

“Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun. Benim Ali İsmail ile ilgili söylemediğim bir sözü tekrar ısıtıp veriyorsun ki sana özel olarak telefonda bunu izah ettiğim halde her fırsatta alçaklıkla bunu tekrar ediyorsun. Failler belirlendi, tutuklandı, yargılanıyor. Bunlardan pek memnun olmadın herhalde. Sana malzeme kalmadı derken, mahkeme bize bir soru soruyor. Biz de savcılık da kamu düzenini düşünerek yüzbinlerce insanın yaşadığı bu şehirde olay çıkmasın diye görüşümüzü yazıyoruz. Bunlar her nasılsa yandaş avukatlarınız tarafından herhalde anında sizlere servis ediliyor. Kuşlar söyledi deme sakın inanmam! Neyse hiç önemli değil. Zaten biz ne dersek diyelim siz vermek istediğinizi veriyorsunuz. Siz bizim Ali İsmail için çok üzüldüğümüze de inanmazsınız. Demokratik tepkiye eyvallah ama amaçları kaos çıkarmak olanların fırsat beklediği bir ortamda bu davanın başka yerde görülmesini istemek Eskişehir’e ve halkın yararına bir şey yapmak demektir. Tabii ki takdir yargının. Diğer konulara girmiyorum çünkü yargılama devam ediyor. Ama siz zaten hem savcı, hem hakim, hem avukatsınız. Müebbet bile sizi kesmez. Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin. Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz.”

Eskişehir Valisi'ni ve korumasını nefretle kınıyoruz.

Kenan Akkuş (esrehber)