15 Mart 2013 Cuma

TAYYİP, KUZEY KÜRDİSTAN’I İŞTE BÖYLE KURUYORTAYYİP,  KUZEY  KÜRDİSTAN’I  İŞTE  BÖYLE  KURUYOR

Başbakan Tayyip’in İmralı’daki aşkı GÖTAPOŞ’a gönderdiği antlaşma metni işte:


Sayın Abdullah Öcalan’a,

1). Ak Parti olarak bizim yaptığımız Anayasa’ya destek vermelisin, Kürt halkının referandumda destek vermesini sağlamalısın.

2). PKK’nın elindeki kamu görevlisi tutsaklar bırakılmalı. Biz de hüküm giymemiş ve yargılanmakta olan KCK tutuklularını, denetimli serbestlik adı altında bırakalım. Davalar zaman aşımına uğrasın. Hükümlü PKK’lılar, aşağıdaki belirttiğim gelişmelerden sonra serbest bırakılabilir.

3). Yerel genel ve başkanlık seçimleri yaklaşıyor. Seçimlerde Kürt halkının bize destek vermesini sağlamalısın.

4). Başkan olabilmem için Kürt seçmenin oylarına ihtiyacım olacak. Eğer seçilirsem, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini  DOĞU EYALETİ adıyla hayata geçirebilirim.

5). Sonraki seçimlerde Doğu Eyaleti’nde Ak Parti olarak seçimlere girmeyiz. BDP’nin ya da kuracağınız yeni bir partinin bu illerde ve ilçelerde tek başına milletvekilliklerini ve belediye başkanlıklarını kazanmalarını sağlayabilirim.

6). Doğu Eyaleti’nde meclisinizi ve bakanlıklarınızı oluşturmanıza destek verebilirim.

7). Bir süre sonra Doğu Eyaleti’nde referandum yapılabilir,  Kürt halkı bağımsızlığını isteyebilir.  Referandum sonucu yüzde yüzlere çekilebilir.  TBMM, Kürt halkının isteğine saygı duyabilir, Doğu Eyaleti’ne özerklik tanıyabilir.

8). Doğu Eyaleti milletvekilleri ısrarla bağımsızlık talep edebilir ve Doğu Eyaleti bağımsızlığını ilan edebilir. Fakat Türkiye Cumhuriyeti olarak bağımsızlığınızı tanımayacağız. Kuzey Kürdistan’ı kurduğunuzu ilan edersiniz. Avrupa ve Amerika ülkeleri bağımsızlığınıza  destek verince biz de saygı duyacağız.

9). Kuzey Kürdistan kurulduktan sonra  Kürt halkı yeniden referandum yapmalı,  sizin (Abdullah Öcalan’ın) serbest bırakılmanızı, ülkenize (Kuzey Kürdistan’a) iade edilmenizi istemeli. Avrupa ve Amerika ülkeleri bize baskı yapmalı, sizinle birlikte tüm hükümlü PKK’lılar  için “Cezalarını kendi ülkelerinde çeksinler”  kararı alalım. Sizi ve hükümlü PKK’lıları Kuzey Kürdistan’a iade edelim.

Sayın Öcalan,

Benim ve partimin teklifi bu.
Yukarıda maddeler halinde belirttiğim hususlarda her türlü desteği vereceğimi, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak taahhüt ederim.

Samimiyetinize güveniyor, saygılarımı sunuyorum.

Recep Tayip Erdoğan
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı